خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس

خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس

خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس

کتاب چهار اثر فلورانس نوشته اسکاول شین ،یکی از کتاب های زیبا و خواندنی در حوزه توسعه و رشد فردی می باشد .این کتاب با این که مدت زیادی از زمان تالیفش می گذرد ،ولی همواره یکی از مراجع خوب در زمینه آموزش قانون جذب و قدرت کلام می باشد.این کتاب از چهار بخش کوچکتر تشکیل شده که ما در ادامه خلاصه هر چهار بخش را آورده ایم.

بخش اول : بازی زندگی و راه رسم این بازی

کتاب با این جمله شروع می شود: ” اغلب مردم فکر می کنند زندگی میدان جنگ است. ولی این طور نیست. زندگی فقط یک بازی سادست.”

اسکاول شین بر این باور است که ” زندگی بازی بزرگ داد و ستد است.” یعنی هر عملی که فردی انجام می دهد و هر کلامی که به زبان می آورد، به او باز می گردد. حتی آنچه که فرد در ذهن خود می پروراند در زندگی او نمایان خواهد شد.او تخیل و مثبت اندیشی را سلاحی برای برد در این بازی می داند.

این مقاله را هم توصیه میکنم بخوانیدخلاصه کتاب ملت عشق

اسکاول شین می گوید که ذهن از سه بخش نیمه هشیار، هشیار و کاملا هشیار تشکیل شده است. بخش نیمه هشیار ذهن نیرویی است که باید شکل بگیرد. آنچه که انسان تخیل می کند، به این بخش ذهن جهت می دهد. ذهن هشیار بخشیست که زندگی را طبق تصور خود می بیند. پدیده هایی که ذهن هشیار می بیند روی ذهن نیمه هشیار تاثیر می گذارد. ذهن کاملا هشیار بخش الهی ذهن ماست. همان سرنوشت ماست که خیلی از انسان ها بدون توجه به آن زندگی میکنند. اسکاول شین بر این باور است که رخداد های پیش روی انسان آن چیزیست که ذهن انسان آن را می جوید. از این رو ذهن نیمه هوشیار ما  غلام حلقه بگوشیست که برای زندگی بهتر کافیست درست به آن شکل دهیم.

9d0bd037f718e94e24b9b91833a68b8eccd59370 1611077572 - خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس

اسکاول شین بر این باور است که حتی خرافات در زندگی انسان سبب شکست می شوند چرا که هیچ گاه دو قدرت در کنار هم وجود ندارند. افرادی که در کنار باور به قدرت خداوند، اقبال و شانس خود را مدیون اشیائی مانند نعل اسب ،که نشان اقبال هستند، می دانند شکست خواهند خورد. دو قوه خیر و شر وجود ندارد چون خداوند صاحب تمام قدرت است و قدرت دیگری نمی تواند خلاف اراده او عمل کند . و شر به صورت یک نیرو و قوه وجود ندارد مگر اینکه انسان خود ، تصویری از آن ایجاد کند.

بازتاب سخن انسان به خودش بازمی گردد.زندگی آیینه ایست و ما و دیگران ، بازتاب چهره خود را در آن می بینیم. هر چه انسان در مورد دیگران بگوید، در مورد خود او خواهند گفت. هر چه را برای دیگری بخواهد ، در واقع آن را برای خود خواسته است. می گویند نفرین همیشه به گوینده اش بازمی گردد. اسکاول شین بر این باور است که سبب خیلی از بیماری ها از روح نشات می گیرد. “هر ناهماهنگی و عدم تعادل بیرونی، نمایانگر برهم ریختگی باطنی یا درونی است.”

چینی ها بر این باورند که قدرتمند ترین عنصر، آب است. چرا که مقاومت نمی کند. آب می تواند صخره ها را بشکافد و چیز هایی که در راهش است را از میان بردارد. مسیح گفت که در برابر شر مقاومت نکنید. چون او شر را یک نیرو و قوه نمیدانست و شر را زاییده ی  وهم انسان می پنداشت. از این رو مقاومت در برابر آن جز عذاب برای انسان ثمر دیگری ندارد. اضطراب و نگرانی از نمونه های مقاومت در برابر وقایع اطراف شما هستند.”گذشته و آینده، زمان حال را به سرقت می برند.” تو امروز پیشرفت خواهی کرد چرا که امروز روز رسیدن به کمال است.

کارما در زیان سانسکریت به معنای بازگشت است. از هر دست بدهی از همان دست پس میگیری.

در قسمتی دیگر اسکاول شین می گوید که ” انسان نمی تواند با اصرار و ارداه خود به ظاهر چیزی در بیاید که خود آن نیست.” برای ثروتمند شدن باید با نظم و مقررات ثروتمندان زیست. هستند افرادی که دارایی خود را خرج کرده و سپس بیشتر جمع می کنند و همچنین هستند افرادی که برای ثروتنمد شدن فقط دارایی جمع کرده و مانند فقرا زندگی کرده و مانند فقرا می میرند.

 اسکاول شین می گوید افکار منفی ما «بار» هستند. ما برای دور کردن این افکار منفی از ذهن نیمه هوشیار خود باید بارها را به هشیاری برتر یا همان الوهیت باطن خود بسپاریم.ذهن هشیار نمی تواند در کنترل این بار به ما کمک کند و تنها هشیاری برتر می تواند ما را از فشار این بار ها برهاند. بار خود را پیدا کنید و آن را با قدرت جملات (جملات تاکییدی) به الوهیت باطن خود بسپارید. « من این بار را به الوهیت باطنم می فرستم و خود دیگر در فکر آن نخواهم بود.» نمونه ایست از جملات تاکییدی که شاگردان اسکاول شین از آن استفاده می کردند.

bdf2d1fc338009d64a9a53bd10caff919e0b67c7 1622798663 - خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس

« وانمود کردن» پیوسته بر ذهن نیمه هشیار اثر می گذارد. وانمود کردن به ثروتنمد بودن انسان را ثروتنمد می کند. تا زمانیکه انسان ترس را ذهن نیمه هوشیار خود دور نکند در شادی و آرامش قرار نمی گیرد.برای از بین بردن ترس باید با آن مواجه شد . به سوی ترس هایتان بروید.

“در عشق واقعی انسان از خود فارغ است و هیچ ترسی در خود راه نمی دهد. بدون هیچ چشم داشت یا توقعی محبت می کند.شادمانی او در بخشیدن است نه در طلب محبت. عشق همان تجلی خداست”. “حسد بزرگترین دشمن عشق است.” نویسنده به یکی از مراجعانش می گوید :” محال است انسان چیزی را به دست آورد در حالیکه خودش آن را به کسی نبخشیده. عشقی در حد کمال بورز تا عشقی در حد کمال ستانی”.

نویسنده باور دارد که رنج مانع پیشرفت انسان است و ناشکری و قدرنشناسی را دلیل از دست دادن داشته های انسان ها می داند.

“مرا بخوانید تا اجابت کنم شما را.” هیچ عملی نیست که نتوان با کلام در آن نفوذ داشت. از این رو انتخاب درست کلمات بسیار اهمیت دارد. نویسنده بجای دعا کردن برای رسیدن مراجعه کننده اش به یک شغل مشخص، دعا می کند تا او به شغلی که مناسبش است برسد و دقت در انتخاب کلمات را اینگونه به خواننده ی کتاب می آموزد.

” هر انسانی دارای بیان کامل نفس است. یعنی جایی هست که فقط او می تواند آن را پر کند،نه شخص دیگری” نویسنده این بیان کامل نفس را سرنوشت او می داند. او می گوید که هر کس باید از  طرح الهی خود آگاه بوده و برای آگاهی از آن باید از نفوذ کلام استفاده کرده و از خداوند خواست تا روح انسان را با طرح الهی اش آشنا کند. ” هر چه انسان در پی آن باشد،همان چیز در جست و جوی انسان است.”

باید از خدا درست طلبید. این امر نقش مهمی در زندگی انسان دارد. برای درست طلبیدن باید خواست خدا را طلبید. انسان نمی تواند به چیزی بیشتر از آنچه در ذهنش است برسد چراکه انسان محدود به خواسته هایش است. دعا هم فرمان است هم تقاضا. هم ستایش است و هم شکر و سپاس.

0 تا 100 خلاصه کتاب شازده کوچولو به همراه نقد و پیام های کتاب برای زندگی

بخش دوم : کلام تو عصای معجزه گر توست

انسان توانایی آن را دارد که با عصای معجزه گر کلام خود وضعیتی نا مطلوب را تغییر دهد. هرگاه انسان بتواند در اوضاع و شرایط نامناسبش برخود مسلط شود و شادمانی و آرامشش را حفظ کند، به مقام تسلط کامل رسیده است.

هیچ گاه سعی نکنید یک تصویر ذهنی را به زور به خود القا کنید. بگذارید تصاویر به شما الهام شوند.

اسکاول شین ایمان را کلید روزی انسان ها می داند. حتی شادمانی و آرامش را حاصل اعتقاد و ایمان کامل به خدا می داند. چرا که تنها کسی می تواند اضطراب و تشویش را از خود دور کند که به قدرت مطلق خداوند آشنا باشد.

نفرت، بدخواهی ، حسادت ، کینه و خشم شادمانی را می رباید و موجب بیماری ، شکست ، فقر و بدبختی می شوند.

اسکاول شین در مورد ازدواج می گوید که زن و مرد پس از ازدواج دو روح در یک بدن هستند. اگر آنان با هم همفکر نباشند نمی توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند. زن و شوهر حتی پس از تغییر ذهنی باید سعی کنند دنیای فکری خود را با یکدیگر هماهنگ کنند.

امید یک نگاه به آینده است در حالی که کسی که به جای امید ایمان دارد، یقین دارد که پیشاپیش خواسته اش را به دست آورده است. مادامی که کسی به مراد دلش نرسیده نباید آن را آشکار کند و در موردش با دیگران صحبت کند.

اگر کسی چیزی را از دست بدهد به آن معناست که در ذهن نیمه هوشیار خود به از دست دادن آن معتقد بوده است. انسان در دو صورت چیزی را از دست می دهد. یا آن چیز حق الهی او نبوده یا اینکه آن چیز در شان او نبوده است.

انسان از هر چه بترسد بر سرش می آید. چراکه ترس روی ذهن نیمه هوشیار تاثیر گذاشته و باعث ایجاد وقایع آتی زندگی خواهد شد.

0 تا 100 خلاصه کتاب جای خالی سلوچ به همراه نقد و معنی شخصیت های کتاب

db40f41ff109db14db533173da5fe4cca0592174 1637657591 - خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس

بخش سوم : در پنهان موفقیت

“اگر شکست خورده اید و نسبت به موفقیت دیگران نفرت داشته باشید، هرگز دوباره موفق نخواهید شد.” راز موفقیت انسان ها این است که به کاری که انجام می دهند علاقه مند باشند تا دیگران نیز به آن کار علاقه مند شوند. زندگی کردن در گذشته ، ناله و شکایت از بدجنسی ها و بدبختی ها، حصار های بلندی اطراف انسان به وجود می آورد. پس موفقیت یک راز نیست .یک سیستم است. در انتخاب چیزهایی که به آن می اندیشید دقت داشته باشید چرا که فقط چیزهایی را جذب می کنید که بی نهایت به آن می اندیشید.

وقتی از خداوند چیزی درخواست می کنید به او یقین داشته باشید. جوری عمل کنید که انگار خواسته خود را از او گرفته اید و شکرگزار باشید.یقین داشته باشید که خداوند پشتیبان شماست و به هیچ چیز دیگر نیاز ندارید.

اتفاق های آینده طوی رقم می خورد که شما انتظارش دارید. هیچ گاه انتظار چیز بدی را نکشید. هیچ گاه نگویید تازه اوضاع ازین بدترهم خواهد شد. حتی اگر توانایی انجام یک کار را ندارید به سویش قدم بردارید. حتما لازم نیست آن را انجام دهید ولی به سویش قدم بردارید تا ذهن نیمه هوشیارتان با آن آشنا شود. ” وقتی امیدتان به خداست هیچ چیز آنقدر عجیب نیست که حقیقی نباشد، هیچ چیز آنقدر عجیب نیست که اتفاق نیفتد، هیچ چیز آنقدر عجیب نیست که پایدار نباشد.”

موفقیت زمانی از راه می رسد که انتظارش را ندارید. باید آنقدر صبر کنید تا قانون جاذبه عمل کند. هرگز نگذارید آرزوی قلبی شما به مرض قلبی تبدیل شود. وقتی یک چیز را بیش از حد بخواهید جاذبیت خود را از دست می دهد.

باید آموخت که اندیشه ها و تفکرات خود را با عزمی جزم و آرام، بدون مقاومت، مهار کنیم. هر گاه اهمیت اندیشه و تفکر خود و قدرت کلمه ها را بدانید ، دیگر عادت می کنید که در آن ها دقت لازم را بکار ببرید.

بخش چهارم : نفوذ کلام

اولین گام برای موفقیت این است که از آن چه که هستید خوشحال باشید. بسیاری از مردم از خودشان خسته اند. برای خودشان هیچ اعتماد به نفسی باقی نگذاشته و پیوسته می خواهند که به فرد دیگری تبدیل شوند. به خدا توکل کنید و از چیزی که برای شما اراده کرده راضی باشید.

در زمان سردرگمی سعی کنید بجای عقل از طریق شهود مشکلاتتان را حل کرده و به شهودتان اعتماد کنید. انسان باید پذیرنده خوبی باشد پس برای دریافت برکت آماده شوید و شادمان باشید و خدا را شکر کنید.

انسان موجودیست که قربانی شرایط است اما اگر به قدرت خدا بپیوندد دیگر هیچ چیز برایش نا ممکن نیست.

قدرت یعنی تسلط یافتن و تسلط یافتن یعنی کنترل کردن.انسان با آگاهی به قانون معنویت می تواند اوضاع و شرایط را کنترل کند.به قدرت الهی درونتان اعتماد کرده و شکرگزاری کنید. اگر مشکلتان آنقدر جدیست که نمی توانید اضطراب را از خود دور کنید پیش مشاور، روانکاو یا دوستی بروید که بتواند مشکل شما را به خوبی درک کرده و شک و اضطراب را از دلتان برهاند.

بزرگترین دشمن انسان ترس است. هر وقت که اجازه دادید ترس بر شما غالب شود حتما شکست خواهید خورد. ترس، قدرت و توان شما را از شما می گیرد.

نقدی بر کتاب چهار اثر فلورانس

این کتاب پر از قوانینی است که نویسنده با تکیه بر باور های مذهبی و درایت خود به آن ها دست پیدا کرده است. در این کتاب اسکاول شین بر مثبت اندیشی ،یقین به خداوند، قدرت کلام و تاثیراتشان در زندگی افراد بسیار تاکید دارد.

در پایان بسیاری از مباحث جملات تاکیدی مناسب با هر نوع از درخواست از خداوند برای خواننده نوشته شده است تا خواننده بتواند آن را در زندگی خود بکار گیرد وآن را آنقدر تکرار کند تا در ذهن نیمه هوشیارش نقش ببندد.

 از آن جایی که این کتاب مجموع 4 اثر است ، ممکن است در یک بخش با تکرار مطالبی که قبل تر در بخشی دیگر خوانده اید مواجه شوید. البته این تکرار ملال آور نیست و به اندازه بار اولی که آن را خوانده اید پندآموز است. در این کتاب ممکن است با پرش موضوع مواجه شوید و حس کنید که پاراگراف ها با یکدیگر همبستگی و ارتباط کافی را ندارند اما اطمینان داشته باشید که سردرگم نخواهید شد.

مشخصات کتاب

نام انگلیسی کتاب : the four works of florence

مترجم کتاب : گیتی خوشدل

انتشارات : پیکان

قیمت کتاب در آذر ماه سال 1400 : 82000 تومان

دیدگاه خود را درباره‌ی خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. به‌طور خلاصه داستان چهار اثر از فلورانس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

خوانندگان محترم می توانید مقالات نوشته شده خود و یا عکس هایی که با کتاب در منظره های مختلف گرفتید را ارسال کنید تا با نام خودتان در مجله اینترنتی کتاب خوب منتشر شود

9 دیدگاه برای “خلاصه کتاب چهار اثر از فلورانس”

 1. خلاصه کتاب زیبایی بود
  ممنون از کتاب خوب بابات تهیه این خلاصه
  لطفا خلاصه کتابهای ایرانی رو هم منتشر کنید

 2. ممنون از شما که داشته های خود رو با سایر انسانها به اشتراگ قرار می دهید و کمکی برای علاقمندان به کتاب هستید
  این کتاب حاصل تجربیات انسان ها می باشد و ما دیگر زمانی برای دوباره تجربه کردن نداریم
  بهتر با مطالعه همچین کتابهایی از تجربه انها درس بگیریم و از این تجربه ها برای رسیدن به موفقیت خود و دیگران استفاده کنیم

 3. ممنون از کتاب بابت انتشار خلاصه کتاب های خوب در زمینه های مختلف
  من هم به نوبه خودم از مطالعه این کتاب لذت بردم
  به نظرم روی این کتاب هنوز کتاب در حوزه خودش نیومده
  به شما علاقمندان به مسائلی همچون موفقیت و… هم به شدت توصیه میکنم کتاب چهار اثر رو بخونید

 4. سلام کتاب خوب
  ممنون از همه کسانی که به فکر ترویج کتابخوانی هستن
  کتاب زیبایی بود
  هر انسانی باید برای موفقیت در زندگی مالی کتابهای موفقیت رو بخونه و ازشون درس بگیره

 5. سلام،خسته نباشید
  قبلا کتاب را مطالعه کرده بودم
  واقعا خلاصه نویسی خوبی دارین
  ممنون از لطفتون
  واینکه شنیدیم،خواندن کتاب مسیر زندگی را تغییر میده
  بنظر من،این کتاب از اون دسته کتاب‌هاست……
  لطفا صفحه اینستاگرامتون رو برای ما مشخص کنید،تا بهتر از مطالبتون استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *