خلاصه کتاب اثر مرکب

خلاصه کتاب اثر مرکب

در این مقاله ای خلاصه کتاب اثر مرکب به شیوه ای بسیار زیبا تقدیم شما می گردد

اثر مرکب چیست؟

دارن هاردی از نویسندگان و سخنرانان برجسته موفقیت بر این باور است که تمام انسان ها برهنه ، هراسان و بی سواد به دنیا می آیند . چیزی که زندگی آن ها را می سازد مجموعه تصمیم های کوچکیست که در زندگی روزمره خود می گیرند. در این کتاب هاردی سعی دارد که به خواننده تاثیر تصمیمات کوچک روزانه و تدوام آن ها در رسیدن به موفقیت های بزرگ را نشان دهد . در واقع اثر مرکب بدست آوردن پاداش های بزرگ از طریق مجموعه انتخاب های کوچک اما هوشمندانه است. هاردی با اطمینان می گوید :” اثر مرکب همیشه کار میکنه و همیشه شما را جایی خواهد برد.”

0 تا 100 خلاصه کتاب شازده کوچولو به همراه نقد و پیام های کتاب برای زندگی

چرا باید کتاب اثر مرکب را بخوانیم ؟

هیچ کس دوست ندارد اضافه وزن پیدا کند . ورشکست شود یا رابطه اش به طلاق بیانجامد. مجموعه تصمیماتی که ما در زندگی خود میگیریم. این اتفاق ها را رقم میزند. اثر مرکب به شما کمک می کند تا با خلق عادت های خوب کوچک و تداوم در آنها ، از بین بردن عادت های بد و برنامه ریزی به  موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید.

b936aa93c68944dd3df775dee7c8ab701abd4499 1626942831 1 - خلاصه کتاب اثر مرکب

دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی نویسنده، سخنران انگیزشی و ناشر مجله موفقیت متولد 1971 در آمریکاست. اثر مرکب که  مشهورترین کتاب اوست، در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌ تایمز قرار دارد. او در سن 18 سالگی اولین کسب و کارش را شروع کرد و در طول 5 سال به درآمد سالیانه یک میلیون دلار رسید. او کتاب های زیادی را منتشر کرده است که اثر مرکب، بهترین سال زندگی تو و ترن هوایی کارآفرینی پرفروش ترین آن ها هستند.

خلاصه کتاب اثر مرکب

در ادامه بخش های مهم کتاب اثر مرکب در قالب خلاصه آورده شده است

تغییرات کوچک

تا وقتی یک فرد در زندگی روزمره اش تغییر ایجاد نکند قادر به تغییر زندگی اش نیست. پس کلید موفقیت هر فرد تغییر در زندگی روزانه اش است و کلید این تغییر برنامه ریزی است. با ایجاد نظم در زندگی روزمره و برنامه ریزی حتی می توانید از پس کارهایی که به انجام آن تمایل ندارید بر بیایید. هاردی بر این باور است که تعهد بر نظم شخصی از او میلیونری خود ساخته ساخته است و این نظم را مدیون پدرش می داند که فردی بسیار دقیق و منظم بود.

2330333e1eb91142691cd471fb4215a2ac9c3fa6 1637256131 1 - خلاصه کتاب اثر مرکب

اثر موجی

در بخش دیگر کتاب هاردی به اثر موجی اشاره میکند . اثر موجی یعنی آنکه یک تغییر کوچک در نهایت می تواند باعث تغییرات بسیار چشمگیر شود. به عنوان مثال خوردن یک تکه کیک در روز شاید قابل توجه نباشد اما اگر تداوم یابد می تواند در فاصله یک یا دوماه باعث اضافه وزن شما شود . اعتماد به نفس شما را پایین آورد و زیان های دیگری به شما برساند. همانطور که یک تغییر کوچک می تواند انقدر زیان آور باشد ، یک تغییر کوچک مثبت وتداوم در آن می تواند نتیجه ی مثبتی را در زندگی شما رقم بزند. و نکته مهم این است که هیچ کدام از این ضرر ها یا موفقیت ها یک شبه به دست نمی آیند. همه آن ها نیازمند صبر و تداوم هستند.

0 تا 100 خلاصه کتاب جای خالی سلوچ به همراه نقد و معنی شخصیت های کتاب

اصل مسئولیت صد در صدی

از دیگر نکاتی که هاردی در کتاب اثر مرکب به آن اشاره می کند اصل مسئولیت صد در صدیست. نویسنده می گوید که مهم نیست کشورتان دچار چه بحران اقتصادیست یا خانواده شما خانواده فقیری است ، اصل مسئولیت صد در صدی هیچ بهانه ای برای شما باقی نمی گذارد. شما باید باور کنید که شما مسئول صد در صدی زندگیتان هستید . پیروزی ها و شکست شما تنها به شما و تصمیمات شما وابسته هستند نه دیگران .

فرمول شانس

هاردی شانس را یک پدیده اتفاقی نمیداند . اتفاقا برای شانس یک فرمول قطعی ارائه داده است. هاردی میگوید که اگر آمادگی برای پیشرفت شخصی شما با داشتن نگرش متفاوت و مثبت همراه شود ، علاوه بر آن فرصت ها شناسایی و استفاده شوند و همه این ها با عمل شما همراه شود ، شانس ایجاد می شود.

5fdb9c7ad80368a760d84f91bbca5a00084117a8 1620120749 1 - خلاصه کتاب اثر مرکب

جادوی نوشتن

هاردی نوشتن تمام جزییات روزمره را یک بازدارنده قوی از ایجاد تصمیمات اشتباه می داند. او به مخاطبانش پیشنهاد می کند که نوشتن را شروع کنند و تمام جزییات روزمره خود را در یک دفتر بنویسند . تمام هزینه هایی که در روز می پردازد ، تمام غذاهایی که میخورند و امثال اینها. جادوی نوشتن کارهای روزانه در تداوم آن است در غیر این صورت نتیجه ای نخواهد داد. هاردی پیشنهاد می کند که در ابتدا برای سه هفته تمام جزییات را در دفتر خود یادداشت کنید. عادات و رفتاری که به دنبال تغییر آن هستید و 3 عملی که همین الان می توانید مسئولیت صد در صدی آن را بپذیرید را بنویسید .

استراتژی از بین بردن عادات بد

برای از بین بردن عادات بد باید محرک های خودتان را بشناسید . برای مثال شما باید ریشه سیگار کشیدنتان را پیدا کنید . ببینید چه چیزی شما را به سیگار کشیدن ترغیب می کند؟ در وهله بعدی شما باید همه جا را از محرک ها پاک سازی کنید. و در قدم بعدی جایگزین مناسبی برای آن ها پیدا کنید. شاید یک موسیقی ملایم ، دوش آب خنک یا پیاده روی کوتاه بتواند جایگزین خوبی برای سیگار کشیدن باشد. یادتان باشد که سنگ بزرگ نشانه نزدن است. آرام شروع کنید . به جای کنار گذاشتن سیگار در یک روز می توانید در ابتدا تعداد سیگار مصرفی روزانه تان را کاهش دهید .  

گام های کوچک

نتایج فوری همیشه خوشایند نیستند. در اکثر مواقع ، اثر آن ها سریع از بین می رود. به عنوان مثال کاهش وزن ده کیلیویی در طول یک هفته می تواند به سلامت شما آسیب بزند. علاوه بر آن اگر شما موفق به انجام هدفتان که کم کردن ده کیلو در طول یک هفته است نرسید ، ناامید شده و خود را فردی بی اراده و نالایق می دانید در صورتی که مشکل از هدف گذاری شماست نه از اراده ی شما! در واقعیت این تغییرات طولانی مدت هستند که موفقیت های مثبت و ارزشمند را ایجاد می کنند. کتاب، کاهش وزن فردی به نام اسکات را به عنوان مثال آورده است . اسکات با حذف 125 کالری از غذای روزانه خود ، گوش کردن به پادکست و نوار های خودسازی و پیاده روی بیشتر در طول روز توانست در 31 ماه 15 کیلوگرم کم کند.

هدف گذاری

اهدافتان را مشخص کنید. زیرا وقتی اهدافتان را دقیق بشناسید می توانید بهتر روی آن ها تمرکز کنید. قانون جذب می گوید که هر چیزی شبیه به خودش را جذب می کند. هدفتان را پیدا کنید. ببینید چه چیزی شما را خوشحال می کند و تمام خصوصیات و رفتار های مورد نیاز آن را یادداشت کرده و سعی کنید آن ها را در زندگی خود پیاده کنید. سپس در کسب نتایج شکیبا باشید و عجله نکنید.

تکانه بزرگ

اگر استمرار در انجام یک کار را حفظ کنید (عادت خوب ) ، یک ریتم پایدار پیدا خواهید کرد. در عین حفظ سرعت این ریتم به تصمیم گیری های درست ادامه دهید تا جایی که حس کنید چیزی جلودار شما نیست. رفتار های سالم شما برای شتاب گرفتن باید در برنامه روزانه شما جای بگیرد. برای برنامه ریزی روزانه واقع بین باشید و سعی نکنید که همه کار ها را در یک مدت زمانی کم انجام دهید . سعی کنید یک روتین خلق کنید که زندگی شما را سخت نکند و به شما فشار نیاورد.

جامعه اطراف شما

افرادی که با آن ها ارتباط دارید بیشترین تاثیر را در موفقیت یا شکست شما دارند. زندگی شما میانگین  5 نفریست که بیشترین ارتباط را با آن ها دارید . علاوه بر افرادی که روی شما تاثیر دارند، داده های اطراف شما نیز روی شما تاثیرگذارند. به جای شنیدن اخبار جنگ یا رکود اقتصادی یک موسیقی الهام بخش گوش کنید .

خودتان را بپذیرید

در زندگی تمام انسان ها موانعی وجود دارند. موانع را بپذیرید. مواجه شدن با موانع امری اجتناب ناپذیر است اما این شمایید که تصمیم میگیرید در مواجهه با آن ها تسلیم شوید یا آن ها را از میان بردارید.

آمادگی بیشتر

همیشه بیشتر از چیزی که باید و از شما انتظار می رود ،آماده باشید! نویسنده می گوید که سال های سال است که سخنرانی انگیزشی می کند و در این کار حرفه ایست. اما قبل از هر سخنرانی در مورد  دانشگاه یا موسسه ی محل سخنرانی ، مخاطبانش و … تحقیق میکند. این کار باعث شده که راحت تر و تاثیرگذار تر با مخاطبانش ارتباط برقرار کند.

در نهایت نویسنده ادعا میکند که شکیبایی و پیشرفت پیوسته شما را به جایی می برد که می خواهید بروید.

مشخصات کتاب اثر مرکب

 • عنوان اصلی: The Compound Effect
 • نویسنده: دارن هاردی
 • مناسب برای : بزرگسالان

دیدگاه خود را درباره‌ی خلاصه کتاب اثر مرکب با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. به‌طور خلاصه داستان کتاب اثر مرکب را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

خوانندگان محترم می توانید مقالات نوشته شده خود و یا عکس هایی که با کتاب در منظره های مختلف گرفتید را ارسال کنید تا با نام خودتان در مجله اینترنتی کتاب خوب منتشر شود

منبع عکس : دیجیکالا

3 دیدگاه برای “خلاصه کتاب اثر مرکب”

 1. سلام
  توضیحات خیلی خوبی بود

  خلاصه کتاب اثر مرکب جزوه بهترین کتابهایی بوده که در عمرم خوندم و واقعا آموزه های اون فوق العاده ست
  برای اقدامات کتاب، من یک دفتری خریدم و می تونم بگم که اکثر اونا رو پیاده سازی کردم و این کار توی زندگیم خیلی تاثیر مثبت داشته
  خلاصه به نظر من از اون کتاب هاست که می تونه کتاب زندگی باشه که همیشه ازش استفاده کرد

 2. کتاب فوق العاده است . خلاصه کتابی که نوشته شده عالیه واقعا لذت بردم . با اینکه کتاب اصلی رو خوندم خلاصه کتاب وابعا عالی بود و اگر کسی بخونه راحت به اصل مطالب بیان شده در کتاب دست پیدا میکنه . من چشم بسته عضو بوکاپو شدم اما الان شدیدا راضیم از این عضویت واقعا ارزشش رو تا الان داشته .

 3. با قاطعیت می گم کتاب اثر مرکب بهترین کتاب موفقیته و تا الان رو دستش نیومده این کتاب رو باید دست کم هفته ای یک بار گوش بدین و عمل کنید. توصیه های این کتاب ۱۰۰٪ تضمینی هست و برای همه جواب‌ می ده کافیه تست کنید تا از همون روز اول تاثیرش رو ببینید. یه ترکیب بمب برای موفقیت می نویسم براتون شدیدا جواب می ده! این ترکیب رو حداقل یک بار در هفته گوش بدین و عمل کنید: اثرمرکب + صبح جادویی + قانون ۵ ثانیه = بامب!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *